Profylaxia (profylaktika) je odstraňovanie príčin vzniku porúch v samotnom výrobku. Profylaxiu odporúčame vykonávať raz za rok.

V prípade PC a notebookov to znamená hlavne odstránenie prachu najmä z vetracích častí zariadenia, aby sa predišlo jeho prehriatiu a tým k poškodeniu.

Zároveň sa mení teplovodivá pasta medzi čipmi a chladičmi, čo pomáha zlepšiť chladenie a tým pádom aj výkon počítača. Pôvodná pasta sa odstráni mechanicky pomocou špeciálneho rozpúšťadla.

Opravujeme aj zlomené alebo poškodené pánty notebookov, ku ktorým dochádza často pri prílišnom otvorení displeja, pádoch alebo nárazoch prístroja.

Na opravu používame profesionálne dvojzložkové epoxidy, resp. lepidlo „tekutý kov“, podľa miesta poškodenia.

Robíme aj opravy zaliatych prístrojov (pokiaľ je oprava možná a pre zákazníka rentabilná), pri notebookoch je to hlavne výmena klávesníc.

Pri vážnom poškodení základnej dosky počítača alebo grafickej karty ponúkame ešte opravu zapekaním čipov, ktorá dokáže obnoviť zničené spojenia. Na tento úkon ponúkame aj záruku 6 mesiacov, počas ktorej Vám bezplatne vykonáme druhý servis rovnakou metódou.

Medzi ďalšie bežné opravy patria výmeny poškodených portov/konektorov (nabíjacie, usb, vga), mechaník, displejov a iné.

Ponúkame službu kompletnej inštalácie Vášho operačného systému Windows (XP*, Vista*, 7*, 8*, 10, 11) aj s možnosťou zálohovania a následného obnovenia pôvodných osobných dát. Operačné systémy aj aktualizujeme na najnovšiu dostupnú aktualizáciu.

Inštalujeme aj širokú škálu špecializovaných programov podľa želania zákazníka (kancelária, dtp, grafika, zábava a iné).

Na antivírovú ochranu ponúkame riešenie Eset NOD32 Antivirus, ktorý Vám pri kúpe licencie bezplatne inštalujeme a aktivujeme.

*Upozorňujeme zákazníkov že na tieto systémy už skončila podpora výrobcu Microsoft. Čo hlavne znamená že nie sú dostupné bezpečnostné aktualizácie a ovládače na novšie zariadenia (tlačiarne a pod.)

Dáta obnovujeme z mechanicky a elektricky funkčných médií softvérovou metódou čítania „deepscan“.

Neobnovujeme dáta z fake usb diskov a micro SD kariet z Číny, tieto dáta sú stratené už pri zápise. Takéto média nemajú takú skutočnú kapacitu ako je uvedené na ich obale, vyhnite sa ich kúpe, o dáta prídete isto a môžte si dokonca poškodiť operačný systém.

Poskladáme Vám počítač presne podľa Vašich požiadaviek na jednotlivé komponenty, alebo Vám navrhneme optimálnu zostavu podľa Vášho rozpočtu a spôsobu použitia.

V starších počítačoch a notebookoch vymeníme komponenty, ktoré Vám ich čo najviac zrýchlia. Momentálne odporúčame všetkým našim zákazníkom prechod zo starých pomalých mechanických harddiskov na čipové SSD disky. Rozdiely pri štarte systému a aplikácií sú extrémne a ušetria Vám spústu času.

Často kladené otázky:

Ako často robiť profylaktiku počítača?

Odporúčame raz za rok. Hlavne v prípade notebookov je dôležité robiť údržbu pravidelne a odborne.

Notebook sa mi sám od seba vypína, hoci je nabitá batéria alebo je na sieťovom adaptéri.

Vypínanie je príznakom prehriatia, prerušením činnosti sa prístroj chráni pred poškodením. Neodporúčame ho už zapínať, ale rovno prísť na kompletnú profylaxiu.

Počítač občas vyhodí modrú obrazovku (bsod) a nejde na ňom ďalej robiť.

Chyba na modrej obrazovke indikuje závažnú chybu. Odporúčame okamžitý servis. Môžte tak predísť väčším škodám alebo strate dát.

Kúpil som telefón z „druhej ruky“ a pýta ma odomknúť pomocou e-mailu, na ktorý sa neviem prihlásiť.

S týmto Vám nepomôžeme, systém Android neodomkneme, pokiaľ neviete prihlásenie na previazaný e-mail. Musíte to riešiť tam kde ste to kúpili.

Atramentová tlačiareň mi robí pri tlačí pásiky, vynecháva miesta.

Nie je to chyba tlačiarne ani atramentu. Treba spraviť čistenie trysiek/hlavy a to aj viacnásobné. Na atramentových tlačiarňach je potrebné tlačiť pravidelnejšie, inak atrament zaschne.